Регіональний представник Уповноваженого взяла участь у семінарі для викладачів медичних коледжів Волинської області

27/02/2020 10:09

Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Волинській області Любов Сітовська взяла участь у семінарі для викладачів медичних коледжів Волинської області «Гуманізація процесу навчання у світлі існуючих викликів суспільства», який відбувся у приміщенні Комунального закладу вищої освіти «Волинський медичний інститут» Волинської обласної ради.

У заході взяли участь викладачі та працівники Волинського медичного інституту, Ковельського медичного коледжу, Ківерцівського медичного коледжу та  представники сектору ювенальної превенції  Головного управління Національної поліції у Волинській області.

Під час заходу обговорювалися завдання навчальних закладів щодо створення безпечного освітнього середовища відповідно до викликів сучасного суспільства, проблеми жорстокості у молодіжному середовищі та діяльність психологічних служб навчальних закладів.

Регіональний представник Любов Сітовська наголосила, що відповідно до статті 10 Закону України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні» Уповноважений Верховної Ради України з прав людини у рамках здійснення парламентського контролю за додержанням конституційних прав і свобод людини і громадянина та захистом прав кожного на території України і в межах її юрисдикції запобігає будь-яким формам дискримінації та здійснює заходи щодо протидії дискримінації.

«Основне завдання навчальних закладів - створення безпечного освітнього середовища для учасників освітнього процесу, запобігання та протидії будь-яким формам насильства, приниженню честі та гідності, булінгу, дискримінації за будь-якою ознакою, що завдають шкоди здоров’ю», - наголосила Любов Сітовська.

Вона також розповіла про результати проведених моніторингів щодо забезпечення дотримання прав дитини на освіту, охорону здоров’я та отримання медичних послуг, соціальний захист, в умовах децентралізації влади у Волинській області.

Учасники семінару домовились про здійснення спільних організаційних та просвітницьких заходів щодо запобігання та протидії дискримінації в освітньому середовищі.