Регіональний представник Уповноваженого взяла участь у дискусії: «Хмельницька АЕС: загроза чи можливість?»

11/12/2019 17:46

Регіональний представник Уповноваженого ВРУ з прав людини в Хмельницькій області Оксана Кізаєва взяла участь в заході «ХАКАТОН. Хмельницька АЕС: загроза чи можливість?» Під час панельної дискусії присутні мали змогу вислухати позиції та поставити запитання керівництву ХАЕС, представникам органів місцевої влади та правозахисних організацій екологічного спрямування, зокрема ГО «Екоклуб», Центру екологічних ініціатив «Екодія», Хмельницького енергетичного кластеру.

Учасники заходу працювали над розробкою трьох сценаріїв майбутнього Хмельницької області та 30-кілометрової зони біля ХАЕС відповідно до певних варіантів розвитку подій: добудова 3 та 4 енергоблоки, закриття ХАЕС, функціонування 1 і 2 енергоблоків без добудови.

Оксана Кізаєва наголосила на актуальності та важливості даного заходу для розуміння громадськістю та представниками влади всіх ризиків та можливостей, які несе в собі Хмельницька АЕС.

«Вперше була створена платформа для спілкування на цю болючу тему, де представники різних сторін та різних поглядів мали можливість висловитись, отримати розуміння іншої точки зору на цю проблематику та ще раз зважити всі «за» та «проти», - зазначила регіональний представник Уповноваженого.

Оксана Кізаєва повідомила, що під час заходу були досягнуті певні домовленості щодо подальшої співпраці з громадськими організаціями в сфері моніторингу дотримання екологічних прав.

На завершення відбулось жваве обговорення всіх загроз та перспектив, які несе в собі кожен зі сценаріїв розвитку подій.