Регіональний представник Уповноваженого у Львівській області взяв участь у засіданні комісії з реабілітації жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму

30/07/2019 13:17

Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини у Львівській області Руслан Клапчук взяв участь у черговому засіданні регіональної комісії з реабілітації жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років.

На засіданні комісії було розглянуто понад 20 матеріалів про реабілітацію, прийнято рішення щодо направлення 11 матеріалів до Національної комісії з реабілітації при Українському інституті національної пам’яті, яка ухвалюватиме остаточне рішення. Щодо решти матеріалів, комісією здійснюється перевірка отриманих відомостей шляхом направлення запитів до архівних установ.

У  травні 2018 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення процедури реабілітації жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років», за яким реабілітації підлягають усі репресовані позасудовими органами, всі депортовані, а також люди, засуджені за те, що зі зброєю в руках боролися за незалежність України.

Тисячі борців за свободу, яких було вбито, депортовано, засуджено за політичними статтями та піддано іншим видам репресій, відтепер отримали реальну можливість на відновлення історичної справедливості, захист честі й гідності, відновлення прав і свобод.