Регіональний представник Уповноваженого розповіла прокурорам в Івано-Франківській області про стан дотримання права на медичну допомогу в установах виконання покарань

06/12/2019 09:49

У прокуратурі Івано-Франківської області відбувся навчально-методичний семінар «Особливості здійснення нагляду за додержанням законів щодо надання медичної допомоги затриманим особам, узятим під варту та засудженим, у тому числі з урахуванням практики Європейського суду з прав людини».

Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Івано-Франківській області Людмила Непийвода виступила з доповіддю про результати моніторингу дотримання прав людини на медичну допомогу в установах виконання покарань, попереднього ув’язнення та підрозділах, підпорядкованих Національній поліції України.

Під час виступу Людмила Непийвода зазначила, що з початку 2019 року у межах реалізації національного превентивного механізму співробітниками Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини за участю громадських моніторів здійснено 21 візит до «місць несвободи» Івано-Франківської області, з яких 6 - до підрозділів, підпорядкованих ГУНП в Івано-Франківській області, та 2 до ДУ «Коломийська виправна колонія № 41».

За результатами візитів моніторингова група у кожному випадку фіксувала факти порушення права засуджених та ув’язнених на охорону здоров’я та медичну допомогу.

Водночас мають місце непоодинокі випадки неналежного реагування на ці порушення вищих за підпорядкуванням органів управління.

Також звернуто увагу, що тривалий процес реформування системи охорони здоров’ях ДКВС має і негативні наслідки, що суттєво позначається на якості надання засудженим і ув’язненим медичної допомоги (ліцензування медичної практики, поставка медикаментів тощо).

У роботі семінару взяли також участь представники філії ДУ «Центр охорони здоров’я державної кримінально-виконавчої служби України» у Чернівецькій, Івано-Франківській та Закарпатській областях, відділу обласного бюро судово-медичної експертизи Івано-Франківської обласної ради, сектору організації діяльності ІТТ ГУНП в області, а також керівники місцевих прокуратур.