Регіональний представник Уповноваженого на Волині надав адвокатам рекомендації щодо дій захисника при затримані особи

27/06/2019 17:54

Регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Волинській області Віталій Єлов виступив на семінарі з підвищення кваліфікації адвокатів на тему «Дії захисника при затримані особи за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення».

Віталій Єлов наголосив на питаннях дотримання прав людини під час затримання особи та обрання запобіжних заходів. Навів характерні порушення прав осіб при затриманні, про які йшлося в щорічній доповіді Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, та які були виявлені під час моніторингових візитів до місць несвободи Представництвом Уповноваженого Верховної Ради з прав людини у Волинській області.

Регіональний координатор зупинився на діях захисника під час затримання особи, зокрема на змісті конфіденційної бесіди. Розповів про дії захисника в разі виявлення тілесних ушкоджень у підзахисних. Роз’яснив вимоги до складання протоколів затримання, а також підготовку до розгляду клопотань про обрання запобіжних заходів. Він також навів практику Європейського суду з прав людини, щодо вирішення скарг з цих питань і відповів на запитання адвокатів.