Регіональний координатор Уповноваженого у Рівненській області взяв участь у публічному обговоренні щодо дотримання виборчих стандартів у місцях позбавлення волі та інших спеціальних виборчих дільницях

30/01/2020 15:40

Чи змушували людей, що знаходяться у місцях несвободи голосувати за того чи іншого кандидата? Чи були забезпечені усім необхіднім спеціальні виборчі дільниці? Ці та інші питання обговорено під час круглого столу за участі регіонального координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини у Рівненській області Сергія Іллюка, фахівців Громадянської мережі «ОПОРА», представників Національної поліції та органів Державної кримінально-виконавчої служби.

Під час заходу Сергій Іллюк розповів про найбільш типові скарги, які надходили до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо дотримання виборчих прав громадян та порушень, які були зафіксовані в межах виборчого процесу.

Окрім того, під час заходу координатор спостереження за виборами у Рівненській області Михайло Балик презентував результати аналітичного звіту Громадянської мережі «ОПОРА» щодо дотримання прав виборців у місцях несвободи, зокрема в установах виконання покарань та СІЗО, психіатричних та психоневрологічних закладах.

Омбудсмен з питань захисту виборчих прав у Рівненській області Марія Цип’ящук виступила перед присутніми з презентацією на тему «Узагальнені результати спостережень омбудсменів».

Також під час обговорення порушувалися й інші проблемні питання: голосування правоохоронців на спеціальних виборчих дільницях, своєчасне забезпечення інформаційними матеріалами про партії та кандидатів, а також необхідність більш чіткого нормативного розмежування повноважень адміністрації пенітенціарних закладів та членів комісії спеціальної виборчої дільниці у процесі організації виборів.