Регіональні представники Уповноваженого на Одещині провели лекцію щодо захисту прав ветеранів війни та учасників АТО

12/07/2019 16:59

Регіональні представники Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Одеській області Яна Кузьміна та Геннадій Грозов провели лекцію «Захисти свої права» для ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, яка відбулася на базі Військово-медичного клінічного центру Південного регіону.

«Українське законодавство містить чимало нормативних актів, якими передбачено пільги для учасників бойових дій. Центральне місце серед них посідає Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Крім того, зазначене питання регулюється Законами України «Про поліпшення матеріального становища учасників бойових дій та інвалідів війни», «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та іншими нормативними актами», -зазначила Яна Кузьміна.

Геннадій Грозов наголосив, що перелік пільг для учасників бойових дій, передбачений у ст. 12 ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту. Крім того статтею 17-1 ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» передбачено щорічну виплату разової грошової допомоги до 5 травня у розмірі, який визначається Кабміном у межах бюджетних призначень, встановлених Законом про держбюджет.

Регіональні представники Уповноваженого в Одеській області зупинились на питаннях, що стосуються одержання державних гарантій соціального захисту та механізму отримання пільг. Надано роз’ясненя процедури взяття на квартирний облік, першочергового отримання земельної ділянки, можливості одержання грошової компенсації взамін отримання земельної ділянки, порядку вступу до вищих навчальних закладів та безоплатного навчання.