Проведено моніторинг дотримання прав осіб, які перебувають в Обласній психіатричній лікарні №4 у м. Білгород-Дністровському на Одещині

23/08/2019 12:13

Співробітники Департаменту реалізації національного превентивного механізму та відділу південного регіону спільно з регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини в Одеській області відвідали Обласну психіатричну лікарню №4, яка розташована у м. Білгород-Дністровському Одеської області.

Лікарня розрахована на лікування 280 осіб у чотирьох відділеннях. Серед позитиву монітори відмітили можливість пацієнтів у супроводі персоналу купувати товари в магазині, розташованому біля закладу. Ведеться належний облік грошей недієздатних хворих, опіку над якими здійснює заклад.

Водночас виявлено низку проблем та недоліків, які призводять до порушення прав осіб з психічними розладами.

Зокрема, через недостатнє фінансування пацієнти не забезпечені належним харчуванням: витрати на харчування на день на одну особу становлять 8-9 грн. Пацієнти скаржилися на погане харчування, в раціоні тривалий час відсутнє м'ясо та риба.

Неприємно вразили умови лікування. У відділеннях різкий неприємний запах. В палатах старі ліжка з панцерними сітками розміщені впритул через недостатність площі (площа на одне ліжко становить 2.5-2.8 кв.м.). У відділеннях є палати на 4 особи, але здебільшого – на 9-19 осіб. Практично немає тумбочок і шаф, пацієнтам ніде тримати свої речі. Більшість хворих одягнута у лікарняний одяг, отриманий як гуманітарна допомога.

Не забезпечено умов для маломобільних людей. На чотири відділення лише два крісла-колісних, тому в одному з відділень хворого, який втратив нижні кінцівки, виносять на прогулянку інші пацієнти. Лише окремі пацієнти можуть виходити за межі відділень, хоча в лікарні, окрім одного, всі лікуються за добровільною згодою.

За результатами візиту звіт буде направлений Одеській облдержадміністрації.

Звіт за результатами моніторингового  візиту