Результати моніторингу дотримання протиепідемічних заходів у Козелецькому геріатричному пансіонаті Чернігівської області

30/06/2020 16:57

Працівники Департаменту реалізації НПМ Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини Олена Темченко та Олександр Малий здійснили цільовий моніторинговий візит до Козелецького геріатричного пансіонату з психоневрологічним відділенням з метою вивчення стану забезпечення заходів із запобігання та поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та дотримання прав підопічних.

В установі з 2018 року функціонує психоневрологічне відділення, де наразі проживає 31 особа з психічними розладами, а також 177 осіб похилого віку та людей з інвалідністю.

У пансіонаті запроваджено карантин, призупинено відвідування підопічних родичами/близькими. Щоденно проводиться температурний скринінг підопічних і працівників перед початком та після робочої зміни. Призупинено роботу їдальні, організовано прийом їжі підопічних у житлових кімнатах. З метою дотримання соціальної дистанції розроблено графік прогулянок. Під час візиту підопічні, зокрема користувачі візків, гуляли на території пансіонату.

Відповідно до наказу директора, тричі на день здійснюється вологе прибирання житлових приміщень та місць загального користування з використанням дезінфекційних засобів. Водночас відсутні графіки такого прибирання. У відділеннях розміщено інформаційні матеріали щодо запобігання поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, проводиться відповідна роз’яснювальна робота серед підопічних.

Для ізоляції підопічних облаштовано ізолятор на 4 ліжка, а також у разі потреби може використовуватися належно обладнане карантинне приміщення на 8 ліжок. За час карантину жодний працівник і мешканець не хворіли і на час візиту в установі відсутні особи з ознаками гострої респіраторної хвороби та підвищеною температурою.

Наказом по установі, який вивішено на прохідній, обмежено прийом передач для підопічних на час карантину. Водночас підопічні і персонал стверджували, що передачі приймають. Не забезпечено право ліжкових і маломобільних підопічних на прогулянки. Такі мешканці проживають на третьому поверсі. Ті, хто самостійно не можуть пересуватися, фактично не виходять на вулицю.

За результатами моніторингового візиту підготовлено акти реагування до керівництва Чернігівської обласної державної адміністрації та директора пансіонату.

Детальний звіт за результами візиту.