Протидію гендерному насиллю обговорили у Луцьку

29/11/2018 15:41

Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Волинській області Любов Сітовська взяла участь у обговоренні  проблеми гендерного насильства із нагоди Міжнародної акції «16 днів проти гендерного насильства»  в рамках мандрівного фестивалю про права людини «Docudays.ua».

Захід приурочено до 70-річчя Декларації прав людини,  який був проведений за сприянням регіонального представництва Уповноваженого Верховної Ради України у Волинській області.

Участь у заході взяли представники Головного управління юстиції у  області та Національної поліції у Волинській області, громадська спілка «Безпечний світ» і  громадська організація «Велес» та студенти  навчальний закладів.

До уваги був представлений фільм-сповідь французького режисера Манон Луазо «Мовчазна війна». Він розповідає про порушення прав жінок під час конфлікту у Сирії, постраждалих від зґвалтувань, злочини які вчинялися проти людства.

У своєму виступі Любов Сітовська довела присутнім позицію Уповноваженого про те, що будь-яка дискримінація за будь-якою ознакою або гендерною ідентичністю є недопустимою. Також як і неприйнятним  є підбурювання до такої дискримінації, а тим більше – до насильства.  

Під час обговорення учасники заходу акцентували увагу на таких видах гендерного насильства, зазначених в українському законодавстві, як «насильство в сім’ї», «злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості», «торгівля людьми», «сексуальна експлуатація людини».