Представник Уповноваженого взяла участь у робочій зустрічі щодо протидії поширенню туберкульозу та ВІЛ-інфекції в Україні

13/06/2019 15:55

Представник Уповноваженого з дотримання соціальних та економічних прав Олена Степаненко та співробітники Департаменту моніторингу соціальних прав Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини взяли участь у робочій зустрічі щодо протидії поширенню туберкульозу та ВІЛ-інфекції в Україні.

Зустріч відбулася за участі керівників та фахівців ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України», КНП «Київський міський центр громадського здоров’я» Київської міської державної адміністрації, зацікавлених міських служб сфери охорони здоров’я, соціального захисту населення, громадських організацій. Зустріч відбувалась за підтримки Програм Розвитку ООН в Україні.

Учасники зустрічі обговорили стан дотримання конституційних прав громадян у сфері права на охорону здоров’я, зокрема, ВІЛ-інфікованих, хворих на туберкульоз, інших уразливих груп населення та шляхи впровадження рекомендацій, наданих у звіті ПРООН «Оцінка правового середовища щодо туберкульозу в Україні», в тому числі шляхи протидії поширенню туберкульозу та ВІЛ-інфекції на національному та місцевому рівнях.

За результатами заходу учасники висловили готовність щодо продовження роботи, зокрема створення спільної робочої групи та підготовки пропозицій щодо впровадження рекомендацій ПРООН у сфері реалізації та захисту права громадян на охорону здоров’я.