Регіональний координатор Уповноваженого в Одеській області взяла участь у дискусії щодо протидії дискримінації важкохворих пацієнтів

15/05/2019 12:00

В Одесі відбулася публічна дискусія «Протидія дискримінації важкохворих пацієнтів через посилення правоздатності та розвитку правових можливостей регіональних спільнот паліативних пацієнтів Одеської області». Захід організувала Громадська організація «Елеос» разом із партнерами - БО «Мережа 100% життя Рівне» та ГО «Українська асоціація дитячої паліативної допомоги».

Від Представництва Уповноваженого Верховної Ради з прав людини у південних областях у дискусії взяла участь регіональний координатор зі зв’язків з громадськістю в Одеській області Людмила Ямщикова та монітори національного превентивного механізму Наталя Маркочева та Ірина Чімбер.

В обговоренні також взяли участь представники громадських організацій, депутати обласної та міської рад, чиновники, керівники медичних закладів.

Учасники дискусії обговорили механізми захисту прав паліативних хворих, стандарти супроводу таких пацієнтів, які могли б забезпечити якість їхнього життя. Говорили про підвищення кваліфікації медичного персоналу, канали інформування паліативних хворих, їхніх родичів та близьких про наявні можливості підтримки та супроводу (так звані «маршрути пацієнтів»).

У розмові із учасниками заходу Людмила Ямщикова розповіла про національний превентивний механізм, роботу представництва у південних областях і запросила громадські організації до співпраці.