Продовжено конкурс на залучення експертів у сфері доступу до інформації

12/09/2016 11:38

Конкурс на залучення експертів у сфері доступу до інформації, який було оголошено Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини за підтримки Офісу Ради Європи в Україні у рамках проекту Ради Європи «Зміцнення свободи медіа та створення системи Суспільного мовлення в Україні», продовжено до 19 вересня.

Відбір експертів відбуватиметься за результатами відкритого конкурсу комісією у складі, затвердженому Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини, за участю представників проекту Ради Європи «Зміцнення свободи медіа та створення системи Суспільного мовлення в Україні» (далі – «Проект»).

Період, на який планується залучити експертів – 2 місяці (60 календарних днів) від дати підписання контрактів з експертами у вересні 2016 року.

Кількість експертів, яких планується відібрати за результатами конкурсу, – 2.

Конкурс проходитиме в два етапи:

- 1 етап – подання кандидатами документів для участі в конкурсі; попередній розгляд документів конкурсною комісією;

- 2 етап – усна співбесіда кандидатів з членами конкурсної комісії.

Документи для участі в конкурсі:

- резюме у довільній формі з мотиваційним листом (лист не більше п’яти речень);

- аналітична довідка щодо застосування законодавства про доступ до публічної інформації (мінімум – 2 сторінки).

Кваліфікаційні вимоги до експертів:

- вища юридична освіта;

- знання англійської мови;

- базові знання практики Європейського суду з прав людини.

Оплата послуг експертів протягом вказаних двох місяців буде здійснюватись Проектом. Рівень оплати залежить від кваліфікації експерта та встановлюється представниками Проекту після співбесіди і затвердження експертів конкурсною комісією.

Відібрані експерти мають виконувати роботу відповідно до технічного завдання, наведеного нижче. Робота, яку виконуватимуть обрані експерти, не дублюватиме роботу штатних працівників Секретаріату і буде допомогою для створення бази аналітичних документів у сфері доступу до інформації у Секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

 

Технічне завдання для залучених експертів у сфері доступу до інформації (повний робочий день):

 

1. Кожного робочого дня експерти мають опрацьовувати та складати аналітичні матеріали у формі офіційних повідомлень щодо 4-5 скарг та погоджувати їх з керівником відповідного відділу. Аналітичні матеріали формуються у спосіб, який би дозволив у подальшому використовувати їх на системній основі для формування позицій Уповноваженого з прав людини у аналогічних справах.

2. Протягом робочих годин за завданням від керівника відповідного відділу експерти консультують представників розпорядників інформації щодо належного застосування законодавства в сфері доступу до публічної інформації з фіксацією кількості годин, витрачених на надання консультацій.

3. За 2 місяці проведення експертної роботи експерти мають скласти 3 аналітичні довідки у формі узагальнення практики Секретаріату та судів загальної юрисдикції в сфері доступу до інформації.

4. У результаті 2 місяців експертної роботи експерти разом мають сформувати огляд практики Європейського суду з прав людини в сфері доступу до інформації, встановлення балансу між правом вираження поглядів, розповсюдження інформації та правом на приватність, нелегітимного притягнення до відповідальності за поширення суспільно важливої інформації.

5. Після закінчення експертної роботи в Секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини експерти зобов’язуються поширити набуті знання та досвід шляхом проведення не менше 2 лекцій до кінця 2016 року для різних аудиторій: представники державних органів, органів місцевого самоврядування, студенти, тощо.

 

Просимо надсилати документи для участі в конкурсі до 19 вересня 2016 року на електронну адресу: Volkova@ombudsman.gov.ua.

 

Відібраних кандидатів, які подали документи та відповідають зазначеним вище вимогам, буде запрошено на співбесіду, яка відбудеться в Секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини за адресою: м. Київ, вул. Інститутська, 21/8, після 19 вересня 2016 року.

 

Контактні телефони: 044 253 10 32, 044 253 04 94.