Приміщення Роздільнянського районного суду на Одещині не забезпечене охороною: результати моніторингового візиту

11/09/2019 10:58

Регіональні представники Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Одеській області Яна Кузьміна та Геннадій Грозов здійснили моніторинговий візит до Роздільнянського районного суду Одеської області, де перевірили стан реалізації конституційних прав обвинувачених (підсудних), засуджених та забезпечення права на доступ до правосуддя.

Суд розміщується на першому поверсі адміністративної будівлі, в якій знаходяться ряд інших установ та організацій.

Будівля суду в цілому є доступною для маломобільних груп населення. Вхід обладнаний пологим пандусом, що відповідає державним будівельним нормам та може забезпечити самостійний рух людей, які користуються інвалідними візками. Вхід до суду обладнано кнопкою виклику. Кнопка виклику персоналу працює, на її спрацювання працівники суду реагують належним чином.

Суддівський корпус укомплектовано повністю, що забезпечує реалізацію конституційного права громадян на судовий захист, а також розгляд справ упродовж терміну, передбаченого статтею 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.

Приміщення суду не забезпечене охороною. Відсутні кімнати для ознайомлення з матеріалами справ, для роботи адвоката з підсудними та засудженими, для роботи прокурора. Через відсутність камери та кімнати для конвою, особи, які утримуються під вартою, доставляються одразу до залу судового засідання.

Лише два із чотирьох залів судових засідань з розгляду кримінальних справ обладнані скляною перегородкою з органічного скла для утримання підсудних осіб, що відповідає положенням чинного Кримінального процесуального кодексу України та європейських норм і стандартів утримання підсудних.

За результатами візиту до територіального управління Державної судової адміністрації в Одеській області будуть надіслані відповідні листи реагування.