Моніторингова група Секретаріату Уповноваженого перевірила дотримання прав прикордонників Вінниччини та роботу обласного військкомату

24/05/2019 09:45

З метою здійснення парламентського контролю за додержанням конституційних прав і свобод людини і громадянина робочою групою Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини здійснено моніторинговий візит до Могилів-Подільського прикордонного загону та Вінницького обласного військового комісаріату.

Під час візиту проведено зустрічі з керівництвом та особовим складом прикордонного загону, перевірено стан доведення до прикордонників належних видів забезпечення, умови несення ними служби в пункті пропуску та на ділянках «зеленого» кордону.

Як показала перевірка, командуванням приділяється постійна увага питанням всебічного забезпечення підлеглого особового складу, створенню належних умов несення ними служби, облаштуванню побуту та відпочинку прикордонників: службові приміщення загону та його структурних підрозділів приведені в належний вигляд, обладнано та введено в експлуатацію медичний пункт загону з стаціонарним відділенням та процедурними кабінетами. На території загону здійснюється будівництво житла для прикордонників, що дасть можливість поліпшити житлові умови сім’ям 18-ти військовослужбовців. Відсутня заборгованість перед військовослужбовцями загону з грошового та речового видів забезпечення, налагоджено харчування особового складу.

Водночас потребують вирішення та взяті на контроль питання погашення заборгованості з виплати військовослужбовцям прикордонного загону індексації грошового забезпечення, а також грошової допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, яка склалася впродовж 2019 року.

Також моніторинговою групою здійснено перевірку роботи Вінницького обласного військового комісаріату з виконання завдань по здійсненню призову громадян України до лав Збройних Сил та інших військових формувань, який розпочався з 01 квітня 2019 року. З цією метою члени робочої групи відвідали обласний збірний пункт призовників (м. Козятин), оглянули  його територію, приміщення для розміщення призовників, проведення медичної комісії та психологічного добору, а також ознайомилися з питаннями організації їхнього харчування. Проведено бесіди з призовниками, адміністрацією збірного пункту та представниками військових частин, які прибули за молодим поповненням.

Як показала перевірка, облаштування та організація діяльності Збірного пункту призовників здійснюється у відповідності з вимогами, визначеними Положенням про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 березня 2002 року № 352. Створені належні умови для розміщення призовників, організації їхнього харчування та медичного забезпечення.

Звернень призовників з питань порушення під час призову їхніх прав на отримання відстрочки, чи проходження альтернативної служби, залишення без уваги заявлених ними скарг щодо стану здоров’я під час моніторингового візиту не надходило.

Однак слід зазначити, що потребують уваги питання проведення ремонту будівлі обласного збірного пункту та виділення коштів на його завершення.