Уповноважений звернулася до Голови Дніпропетровської ОДА для з’ясування причин розселення вихованців Верхньодніпровського дитячого будинку-інтернату

25/03/2020 18:20

У період надзвичайної ситуації, пов'язаної з поширенням коронавірусної інфекції, Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини здійснюється парламентський контроль за дотриманням прав і свобод людини і громадянина.

Так, в процесі моніторингу ЗМІ та інтернет видань стало відомо про розселення дітей із Комунального закладу «Верхньодніпровський дитячий будинок-інтернат №1» Дніпропетровської обласної ради в інші заклади та розміщення замість них потенційних носіїв коронавірусу.

В оперативному порядку з’ясовано, що в інтернаті перебуває понад сто дітей. Згідно з медичними висновками, вони потребують постійного стороннього нагляду та відповідного медичного обслуговування.

Уповноважений терміново звернулася до Голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації для з’ясування причин розселення вихованців закладу, місця подальшого влаштування вихованців, які проживають у Верхньодніпровському дитячому будинку-інтернаті № 1, та заходів, спрямованих на створення для дітей цього закладу безпечного середовища для розвитку та отримання необхідних медичних, реабілітаційних та інших послуг.