Представники Уповноваженого взяли участь у презентації та обговоренні законопроекту про захист політв’язнів, військовополонених і заручників

08/11/2019 15:07

Представник Уповноваженого з питань партнерства з інститутами громадянського суспільства Андрій Мамалига та Представник Уповноваженого у справах захисту прав військовослужбовців Олег Чуйко взяли участь у презентації та обговоренні проекту Закону України «Про соціальний і правовий захист осіб, позбавлених свободи внаслідок збройної агресії проти України».

Законопроект є відповіддю на потреби осіб, які були захоплені незаконними збройними формуваннями на тимчасово окупованій території або є політичним в'язнями в Російській Федерації.

На переконання Андрія Мамалиги, цей законопроект має бути виписаний таким чином, аби в майбутньому всі громадяни, які вважають себе з тих чи інших причин потерпілими від дій країни-агресора, могли бути захищеними.

Також Представник Уповноваженого повідомив, що найближчим часом у Секретаріаті Уповноваженого ВРУ з прав людини буде проведено публічний захід, де планується оприлюднити пропозиції Офісу Омбудсмана до цього законопроекту.

Презентація законопроекту відбулася за участі колишніх військовополонених, звільнених цивільних заручників, політв’язнів та членів родин тих, хто досі лишається в полоні.