Представники Секретаріату Уповноваженого провели для посадовців Волині тренінги щодо доступу до публічної інформації

27/08/2019 14:29

З метою підвищення рівня правової обізнаності в сфері доступу до публічної інформації представників органів місцевого самоврядування та державних адміністрацій працівники Управління моніторингу прав на звернення та інформацію Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини Олексій Кабанов та Яна Алєксахіна 22-23 серпня 2019 провели два тренінги на теми «Загальні засади доступу до публічної інформації. Правовий режим інформації з обмеженим доступом» та «Правові аспекти оприлюднення публічної інформації розпорядниками інформації».

Упродовж двох днів у заході взяли участь 45 представників Луцької міської ради, Волинської обласної державної адміністрації, Управління Державного агентства рибного господарства у Волинській області, Державного архіву Волинської області, Територіального управління Державної судової адміністрації України в Волинській області, Управління Державної служби якості освіти у Волинській області, об’єднаних територіальних громад Волинської області, об’єднаних територіальних громад Волинської області.

«Кожен працівник органу влади чи іншого розпорядника інформації, що працює в сфері доступу до публічної інформації, займає особливе місце на шляху реформування та боротьби з корупцією в Україні. Роботу таких осіб часто недооцінюють роботодавці, але саме їх робота свого часу стала основою для багатьох журналістських та громадських розслідувань, основним інструментом для запобігання від різного роду розкрадань високопосадовців!», - наголосив Олексій Кабанов.

Основними проблемами та складностями роботи в сфері доступу до публічної інформації, на думку аудиторії залишаються наявність зловживань правом на інформацію з боку окремих громадян та недосконалість окремих положень Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Олексій Кабанов та Яна Алєксахіна під час тренінгів наголосили, що закон має достатньо важелів та механізмів щоб спростити таку роботу до автоматизму. До таких можна віднести елементарне виконання власного обов’язку щодо оприлюднення інформації, запровадження системи обліку публічної інформації, визначення відокремленого структурного підрозділу або особи відповідальної за забезпечення доступу до публічної інформації та, звичайно, зміна підходів в роботі з «розписуванням» листів на виконавців.

Вперше за весь період 2019 року велика кількість запитань під час тренінгів стосувалась виконання вимог Закону України «Про відкритість використання публічних коштів», а також оприлюднення і у форматі відкритих даних на, що лекторами надано ґрунтовні пояснення з візуальним супроводом.

По завершенню лектори мали змогу переконатись в успіхові проведеної роботи провівши узагальнене тестування здобутих навичок присутніх.

Захід проведено за сприяння Волинського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій та підтримки проекту «Зміцнення потенціалу Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини», який виконується Програмою розвитку ООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії.