Представник Уповноваженого взяла участь у засіданні Ради осіб з інвалідністю

27/06/2019 17:34


Представник Уповноваженого Верховної Ради України з дотримання соціальних та економічних прав Олена Степаненко взяла участь у засіданні Ради осіб з інвалідністю, що відбулося під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка, за участі міністра соціальної політики Андрія Реви та Уповноваженого Президента України з прав людей з інвалідністю Валерія Сушкевича.

На засіданні Ради було розглянуто три основні питання. Зокрема, про стан забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення за підсумками роботи 2018 року; про стан використання коштів, передбачених у державному бюджеті для придбання спеціально обладнаних автомобілів для перевезення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату.

Про забезпечення безбар’єрного простору для осіб з інвалідністю, зокрема доступності: установ/закладів охорони здоров’я та освіти, приміщень судів і транспортної інфраструктури.

Про доступність для осіб з інвалідністю з порушенням зору сайтів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, обласних і районних держадміністрацій.

За результатами засідання Ради у справах осіб з інвалідністю буде підготовлено протокольне рішення, яким планується доручити відповідним міністерствам, відомствам, обласним та Київській міській державній адміністрації вжити заходів щодо моніторингу забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення, а також доступності об’єктів житлового, громадського призначення, транспорту та об’єктів залізничної інфраструктури для потреб осіб з інвалідністю.