Представник Уповноваженого ВРУ з прав людини в північних областях здійснив робочу поїздку до Рівненської області

14/02/2020 14:27

Представник Уповноваженого ВРУ з прав людини в північних областях Ігор Гурін здійснив робочу поїздку до Рівненської області. Під час поїздки представник Уповноваженого та працівники регіонального представництва Уповноваженого в Рівненській області провели серію зустрічей з очільниками Рівненської ОДА, Рівненської обласної ради, прокуратури Рівненської області, ГУНП в Рівненській області, Рівненської міської ради та представниками громадських та правозахисних організацій.

Зокрема, під час зустрічі з виконувачем обов’язків начальника Головного управління Національної поліції в Рівненській області Сергієм Волковим оговорили пріоритетні напрями діяльності Уповноваженого та співпрацю із залученням регіонального представника Уповноваження в Рівненській області до проведення занять в системі службової підготовки працівників поліції.

Під час зустрічі з прокурором Рівненської області Антоном Войтенком обговорили нагальні питання діяльності установ виконання покарань в області, реалізацію національного превентивного механізму, реагування з метою попередження порушень прав дитини та їх поновлення, попередження будь-яких форм дискримінації. За результатами зустрічі сторони домовилися про подальшу співпрацю.

Про загальні аспекти забезпечення прав і свобод людини органами місцевого самоврядування йшлося під час зустрічі з Рівненським міським головою Володимиром Хомком. Сторони домовилися про можливе проведення спільних прийомів громадян Рівненським міським головою та працівниками Регіонального представництва Уповноваженого в області задля більш ефективного реагування на випадки порушень прав людини чи попередження таких правопорушень.

На зустрічі з представниками громадських та правозахисних організацій області були озвучені проблемні питання за напрямом діяльності кожної організації. Зокрема, до обговорення долучилися представники Української Гельсінської спілки з прав людини, БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне», ГО «Екоклуб», БО «Free Zone», ВГО «Громадянська мережа «Опора», ГО «Асоціація громадських радників України», ГО «Україна без тортур», Об’єднання громадських організацій «Рада реформ Рівного».

Ігор Гурін наголосив на важливості співпраці та обміні інформацією для спільного реагування на випадки порушень прав людини. Під час зустрічі моніторам НПМ були вручені доручення Уповноваженого для здійснення моніторингових візитів.

Під час спільної зустрічі з головою Рівненської ОДА Віталієм Ковалем та головою Рівненської обласної ради Олександром Данильчуком обговорили проблемні питання реалізації права людини на інформацію та безпечне довкілля, а також роль у цьому Офісу Омбудсмана як органу парламентського контролю. Домовились й надалі продовжувати співпрацю щодо утвердження верховенства права та попередження порушень прав людини на території області.