Представник Уповноваженого В. Ольховий розповів про виявлені проблеми у закладах інституційного догляду та виховання Вінницької області

16/05/2019 13:51

Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в центральних областях Валерій Ольховий взяв участь у нараді Департаменту освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації.

Під час наради було обговорено результати моніторингових візитів до Ситковецької, Іванівської, Прибузької шкіл-інтернатів, Брацлавського НВК, Немирівського навчально-реабілітаційного центру, Тульчинської школи-ліцею з поглибленою військово-фізичною підготовкою.

Представник Уповноваженого звернув увагу на виявлені у закладах інституційного догляду та виховання порушення прав дітей на достатній життєвий рівень, освіту, охорону здоров’я та медичну допомогу, збереження індивідуальності, на повагу до людської гідності та приватне життя.

«Суспільство в цілому має стати нетерпимим до порушення прав дітей, визнати, що дитина є носієм прав і суб’єктом соціального життя, усвідомити важливість зростання дитини в сім’ї для її подальшого благополуччя, інституційний догляд, виховання та розвиток дитини потребує дієвої підтримки територіальних громад, органів влади та місцевого самоврядування», - наголосив Валерій Ольховий.