Представник Уповноваженого в західних областях Світлана Семчишин здійснила робочу поїздку Івано-Франківщиною

19/07/2019 12:05

Представник Уповноваженого в західних областях Світлана Семчишин під час поїздки Івано-Франківщиною взяла участь у моніторингових візитах, що були здійснені у рамках реалізації національного превентивного механізму, а також провела ряд зустрічей з представниками місцевої влади та громадськості.

З керівництвом служби у справах дітей Івано-Франківської облдержадміністрації та обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді обговорили захист прав дитини в об’єднаних територіальних громадах області.

Світлана Семчишин наголосила на необхідності надання методичної та практичної допомоги Заболотівській ОТГ, адже на території цієї громади проживає дитина, якій, завдяки реагуванню Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, у травні поточного року проведено життєво необхідну операцію. До того ж, хлопчик з родиною мешкають у незадовільних і непридатних для життя умовах, гарантовані законодавством соціальні гарантії для багатодітної сім'ї не надаються, а тому ця сім'я потребує соціального супроводу, соціальної підтримки та правової допомоги. 

Також, під час зустрічі з виконавчим директором Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрієм Стефанчуком обговорили співпрацю у сфері забезпечення соціально-економічних та інформаційних прав органами місцевого самоврядування в умовах децентралізації, що є одним з пріоритетних напрямів діяльності Уповноваженого у 2019 році. А регіональний представник Уповноваженого в Івано-Франківській області Людмила Непийвода розповіла про мету та особливості здійснення моніторингових візитів до органів місцевого самоврядування. 

Також здійснено візит до Івано-Франківської установи виконання покарань № 12, під час якого Світлана Семчишин здійснила відповідну перевірку за скаргою одного з ув’язнених. Ознайомилась з умовами утримання в установі ув’язнених та засуджених, зокрема, засуджених до довічного позбавлення волі. Оглянула приміщення спеціальної виборчої дільниці щодо готовності до проведення позачергових парламентських виборі, які відбудуться 21 липня.