Представник Уповноваженого в західних областях провела тренінг з питань гендерної політики для працівників Львівського територіального управління ДБР

24/06/2019 10:57

Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в західних областях України Світлана Семчишин спільно з головою ГО «Асоціація жінок-юристок України "ЮрФем» Христиною Кіт провели семінар-тренінг з питань гендерної політики для працівників Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Львові.

Захід проведено в рамках реалізації Концепції реформування системи професійного навчання державних службовців, голів місцевих держадміністрацій, їх перших заступників та заступників, посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад, з метою підвищення рівня кваліфікації працівників територіального управління.

На семінарі-тренінгу особлива увага приділялася питанням гендерної рівності держслужбовців під час виконання своїх посадових обов'язків. Окрему увагу було акцентовано на недопущенні дискримінації за гендерною ознакою під час розслідування злочинів, що належать до компетенції Державного бюро розслідувань.

Представник Уповноваженого в західних областях зазначила, що зважаючи на проголошений курс України на євроінтеграцію, гендерне питання є важливою частиною державної політики.

«Впровадження принципів рівних прав та можливостей жінок і чоловіків є однією з основних умов виконання міжнародних зобов'язань Україною перед євроспільнотою у сфері захисту прав людини, у тому числі Цілей Сталого Розвитку до 2030 року, затверджених Генеральною Асамблею ООН. Зважаючи на це, важливим аспектом демократичного розвитку держави є утвердження цінностей гендерної рівності як у суспільстві загалом, так і у різних його інституціях, зокрема, недопущення гендерної дискримінації, забезпечення рівної участі чоловіків та жінок у прийнятті суспільно-важливих рішень, попередження різних проявів гендерного насильства», - наголосила Світлана Семчишин.

Також з керівництвом Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Львові обговорили подальшу співпрацю щодо дотримання прав громадян у сфері захисту персональних даних та доступу до публічної інформації.