Представник Уповноваженого у південних областях Олександр Остапенко взяв участь у діалоговій платформі «Створення можливості надання депортованим особам їх статусу»

30/06/2020 15:56

Представник Уповноваженого у південних областях Олександр Остапенко, правозахисники ГО «10 квітня», представники органів публічної влади Одеської обласної адміністрації та місцевого самоврядування м. Одеса заслухали відкрите звернення Ініціативної групи кримських татар Одещини щодо нагальних проблем, які виникають у громадян при отримання статусу депортованої особи за національною ознакою.

З’ясували, що існуючий механізм надання такого статусу працює вкрай неефективно, громадяни не знають порядку підготовки відповідних документів та проходження самої процедури їх розгляду. В органах публічної влади немає визначених і належним чином підготовлених відповідальних осіб до яких потрібно звертатись щодо отримання статусу депортованої особи за ознакою національності.

Під час заходу Олександр Остапенко, зокрема, запропонував: зважаючи на наявність Закону України «Про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою», Постанови КМУ від 12 листопаду 2014 року, №643 «Про затвердження порядку надання та позбавлення статусу особи, депортованої за національною ознакою», відпрацювати працюючий механізм щодо інформування громадян, підготовки документів та отримання статусу депортованої особи як в обласній державній адміністрації так і в м. Одеса.

Призначити відповідальних осіб і навчити представників обласної та районних державних адміністрацій супроводжувати підготовку та направлення документів до Міністерства соціальної політики.

Провести відповідну спільну інформаційно-аналітичну та інформаційно-просвітницьку роботу щодо визначення кількості осіб, які можуть отримати відповідний статус та широке інформування щодо встановленого порядку, з залученням громадських організацій.

Учасники діалогової платформи дійшли згоди про спільний порядок дій щодо отримання статусу депортованих осіб за національною ознакою.