Представник Уповноваженого Лідія Козуб взяла участь у конференції «Проблемні питання ромських жінок в Україні»

11/09/2019 09:46

Представник Уповноваженого з питань дотримання рівних прав і свобод Лідія Козуб взяла участь у конференції «Проблемні питання ромських жінок в Україні». Захід організовано в рамках проекту Офісу Ради Європи в Україні «Захист національних меншин, включаючи ромів та мови меншин в Україні».

Під час заходу експерти з Молдови, Білорусії, Фінляндії та України, які опікуються питаннями рівності, обговорили проблемні питання протидії дискримінації жінок ромської національності та окреслили шляхи їх вирішення.

Варто зауважити, що питання дотримання прав і свобод ромських жінок перебуває на особливому контролі Уповноваженого з прав людини, адже це одна з найбільш вразливих категорій населення, яка зазнає множинної дискримінації в усіх сферах суспільних відносин.

Відтак, результати здійснюваного Уповноваженим з прав людини моніторингу засвідчили випадки дискримінаційного ставлення до жінок ромської національності у сфері охорони здоров’я, освіти, документування, соціального захисту.

Найбільш типовими порушеннями є ненадання медичних послуг у повному обсязі, розміщення хворих жінок з дітьми у палати гіршої якості, зневажливе ставлення з боку медичного персоналу.

Причини тому – відсутність документів, малограмотність, недостатній рівень обізнаності щодо своїх прав, стереотипи та упереджене ставлення з боку суспільства.

Основні види допомоги, якої потребують жінки ромської національності: допомога в оформленні документів, що засвідчують особу, статусу тимчасово переміщеної особи, соціальних виплат; посередництво у спілкуванні з органами місцевої влади та правоохоронцями; надання правових консультацій; гуманітарної, психологічної допомоги.

Лідія Козуб висвітлила питання діяльності Уповноваженого з прав людини у сфері запобігання та протидії дискримінації жінок ромської національності та окреслила шляхи подальшої роботи у цій сфері.