Представник Уповноваженого Андрій Мамалига взяв участь в обговоренні проблем інтеграції в українське суспільство представників ромської національної меншини

05/11/2019 16:38

Сьогодні, у Міжнародний день ромської мови, Представник Уповноваженого з питань партнерства з інститутами громадянського суспільства Андрій Мамалига взяв участь у круглому столі «Побудова коаліції: роми та люди з обмеженими можливостями».

Захід організовано Міжнародною Благодійною Організацією «Ромський Жіночий Фонд «Чіріклі» за сприяння Міжнародної групи з прав меншин (MRG).

Представник Уповноваженого Андрій Мамалига під час свого виступу наголосив на важливості ухвалення стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини  на період до 2030 року.

Втім, за його словами, результати проведених моніторингових візитів Уповноваженим до місць компактного проживання ромів засвідчили відсутність ефективної роботи та формальний підхід на рівні місцевих адміністрацій та органів місцевого самоврядування до виконання завдань, визначених Стратегією захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року.

«Більшість розроблених і затверджених на місцевому рівні планів на виконання Стратегії не враховують місцевих особливостей і проблем конкретної ромської громади», - зазначив Андрій Мамалига.

Також Представник Уповноваженого наголосив на необхідності забезпечення доступу ромів до виборчого процесу та перепису населення, що відбудеться у 2020 році.

Учасники круглого столу домовились створити робочу групу з напрацювання проекту Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2030 року. Учасниками зустрічі визначено, що в Стратегії, передусім, пропонуватиметься повне документування осіб, підтримка дітей з особливими потребами, забезпечення підвищення рівня правової культури та правосвідомості осіб із числа ромських етнічних груп.