Представник Уповноваженого Аксана Філіпішина взяла участь у засіданні Комітету Верховної Ради України з питань молоді та спорту

15/01/2020 17:38

Сьогодні, 15 січня, представник Уповноваженого з дотримання прав дитини та сім’ї Аксана Філіпішина взяла участь у засіданні Комітету Верховної Ради України з питань молоді та спорту.

Під час засідання Представник Уповноваженого підтримала проект Закону України «Про державну підтримку жінок, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня» (реєстр. 2435 від 14.11.2019).

Також вона виступила з підтримкою проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відпустки при народженні дитини» (реєстр № 2436), яким пропонується запровадити відпустку батьку або іншим родичам при народженні дитини.

«Допомоги баби, діда або іншого повнолітнього родича дитини може потребувати не тільки одинока мати, а й жінка в інших випадках, зокрема, якщо батько дитини є військовослужбовцем або здійснює іншу професійну діяльність, яка передбачає тривалу відсутність, або у разі, якщо батько дитини здійснює основне матеріальне забезпечення родини і тому не може полишити місце роботи на певний строк. Крім того, отримання допомоги родичів при народженні дитини може потребувати також батько дитини, який виховує дитину без матері», - зазначила Аксана Філіпішина.

Представник Уповноваженого також виступила на підтримку проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо права фізичної особи на зміну по батькові» (реєстр. № 2450), яким пропонується запровадити можливість зміни особою по батькові з метою виконання рішення Європейського Суду з прав людини у справі «Гарнага проти України».

При цьому Представник Уповноваженого зауважила, що з урахуванням віку отримання особою паспортного документа, положень чинного цивільного законодавства право на зміну імені, прізвища та по батькові має бути забезпечено особі у віці від чотирнадцяти років.