Представник Уповноваженого Аксана Філіпішина взяла участь у тренінгу для представників служб у справах дітей Луганської області

30/01/2020 16:24

Представник Уповноваженого з дотримання прав дитини та сім’ї Аксана Філіпішина взяла участь у проведенні тренінгу «Вивчення методології моніторингу та основних проблем дотримання прав дитини на місцевому рівні за результатами виявлених проблемних питань» для представників служб у справах дітей Луганської області, який відбувся за співпраці Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Української мережі за права дитини.

Враховуючи умови регіону, спричинені воєнними діями, надзвичайно загострились питання щодо становища дітей у Луганській області.
З огляду на це, Представник Уповноваженого звернула увагу учасників тренінгу на те, що дії працівників служб часто вимагають від них особливого реагування. Зокрема, учасників ознайомлено з проблемними питаннями, які виникають під час реалізації своїх повноважень у сфері захисту прав дитини на місцях: своєчасного виявлення дітей, які опинились без батьківського піклування, надання статусу, влаштування дітей в сімейні форми виховання, вирішення сімейних спорів тощо.

Крім того, Аксана Філіпішина звернула увагу присутніх на актуальні питання, що стосуються захисту персональних даних дитини. Так, обговорено принципи обробки персональних даних, підготовки інформаційних матеріалів про питання, пов’язані з дітьми та захист їх персональних даних.

Аксана Філіпішина наголосила на активній діяльності Уповноваженого щодо захисту прав дітей у цифровому просторі, оскільки діти менш обізнані про свої права та гарантії щодо опрацювання персональних даних, а також про ризики та наслідки використання таких даних.