Представник Уповноваженого Аксана Філіпішина взяла участь у громадській дискусії щодо захисту інтересів дітей в інформаційному просторі

12/09/2019 10:11

Представник Уповноваженого з дотримання прав дитини та сім’ї Аксана Філіпішина взяла участь у громадській дискусії: «Безпечний медіапростір: співпраця індустрії та регулятора», присвяченій питанням захисту інтересів дітей в інформаційному просторі.

Учасники заходу, а це представники державного регулятора – Нацради з питань телебачення та радіомовлення, медіа, громадськості, телерадіоорганізацій ділилися досвідом застосування актів в інформаційній галузі з питань захисту дітей. А також обговорили перспективи розвитку само- і співрегулювання галузі, подальші напрями, особливості регулювання різних видів контенту, що стосується дітей, роботу над такими гострими темами як висвітлення насильства, зокрема булінгу.

Спікерами були представлені сучасні світові моделі співрегулювання та саморегулювання контенту. Учасники подискутували над питаннями ролі та повноваженнями державного регулятора, висловили пропозиції щодо законодавчих змін для забезпечення ефективної роботи для захисту дітей від шкідливої інформаці в медіпросторі.

Окрема панельна дискусія була присвячена обговоренню проекту акту саморегулювання з питань захисту інтересів дітей при висвітленні насильства та жорстокості. Також були представлені рекомендації, ухвалені за підсумками круглого столу з протидії явищу булінгу та створення безпечного інформаційного простору, що був проведений у Секретаріаті Уповноваженого з прав людини в серпні місяці. Вказані рекомендації за підписом Уповноваженого з прав людини Людмили Денісової були скеровані до Нацради з питань телебачення та радіомовлення з метою поширення серед телерадіорганізацій.

Аксана Філіпішина ознайомила присутніх з діяльністю Офісу Уповноваженого за напрямом захисту права дітей в інформаційному просторі. Зокрема Секретаріат Уповноваженого з прав людини проводить просвітницьку роботу серед студентів та викладачів вишів щодо принципів підготовки інформаційних матеріалів у питаннях, пов’язаних з дітьми. За зверненнями телеканалів надає консультації з метою мінімізації шкідливих ризиків для дитини після виходу телепрограми.

Представник Уповноваженого наголосила, що для напрацювання медіапростору, корисного для дитячої аудиторії до діалогу треба залучати самих дітей, дослуховуватись до їх думки, цікавитись їхнім контентом.

Аксана Філіпішина підтримала модель співрегулювання галузі, коли тісно співпрацюють держава та індустрія.

«Потрібно комплексно застосовувати законодавче регулювання та запроваджувати освіту медійників, адже всі сьогодні розуміють, що інтереси дитини мають бути на першому місці, і добре, що нарешті об’єднуються зусилля заради того, щоб вона не зазнавала страждань», – підсумувала Представник Уповноваженого.