Представник Уповноваженого Ісмаїл Халіков взяв участь у дискусії «Крим: бачення майбутнього»

09/07/2019 17:07

Представник Уповноваженого з дотримання прав жителів Автономної Республіки Крим та міста Севастополя Ісмаїл Халіков взяв участь у дискусії «Крим: бачення майбутнього», що відбулася в рамках соціально-культурного проекту «Кримський дім об`єднує серця».

До розмови також були запрошені заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров, постійний представник Президента України в АРК Антон Кориневич, перший заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій Юсуф Куркчі, правозахисник та програмний директор Кримського Дому, співзасновник громадської ініціативи «Крим SOS» Алім Алієв, дружина політв'язня Едема Бекірова, заступниця голови Генічеської райдержадміністрації Гульнара Бекірова-Алідінова.

У своєму виступі Ісмаїл Халіков наголосив на тих нагальних питаннях, які найчастіше доводиться вирішувати представництву Офісу Омбудсмана в АР Крим та місті Севастополі.

За його словами, 90 відсотків звернень стосуються нарікань на роботу ДМС. Зокрема, людям з тимчасово окупованої території Криму незаконно відмовляють у наданні послуг: отриманні паспорта громадянина України, закордонного паспорта, вклеювання фотокартки в 25 чи 45 років.

«Ми звертаємося до державних органів, вказуємо на незаконність їхніх дій і змушуємо виконувати законодавство. Тож, чому люди повинні двічі ходити за послугами, на які мають право?», - наголосив Представник Уповноваженого.

Ісмаїл Халіков також закликав учасників дискусії негайно вирішити питання щодо реєстрації громадян. Відсутність відмітки стає найбільшою проблемою для тих, хто отримує паспорт громадянина України вперше і прагне продовжити навчанням на материковій Україні. До того ж, повнолітні, в яких не зазначене місце реєстрації в паспорті, не можуть реалізувати своє виборче право. Без зазначення місця реєстрації в паспорті ускладнюється і надання банківських послуг.

Дводенний соціально-культурний проект «Кримський дім об`єднує серця», організований Кримським Домом за підтримки Українського культурного фонду, відбувається в Херсоні вперше. Під час нього проходять дискусії, літературні читання, майстер-класи. Організатори сподіваються, що проект сприятиме міжкультурному діалогу на регіональному та національному рівнях.