Представник Офісу Омбудсмана взяв участь у зустрічі експертної групи з виборчих прав внутрішньо переміщених осіб

19/12/2019 16:29

Сьогодні на запрошення Центральної виборчої комісії України працівник Департаменту моніторингу рівних прав і свобод Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини взяв участь у зустрічі експертної групи з виборчих прав громадян України, яка напрацьовує зміни до законодавства України стосовно місцевих виборів та законопроекту щодо реєстрації місця проживання внутрішньо переміщених осіб.

Головною метою зустрічі стало вироблення спільних пропозицій, які б гарантували рівний та справедливий доступ до реалізації виборчих прав громадянам, які проживають у громадах, не маючи відповідної реєстрації місця проживання.

Під час зустрічі представники органів державної влади, громадських та міжнародних організацій обговорили проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо реєстрації місця проживання внутрішньо переміщених осіб» та внесли свої пропозиції для подальшого погодження спільного нормативно правового акта Міністерством у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб.

Наразі на порядку денному залишились питання для обговорення та внесення змін до Законів України «Про місцеві державні адміністрації», «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання», «Про Державний реєстр виборців» та «Про місцеві вибори».

На завершення заходу учасники домовились провести наступну зустріч 26 грудня 2019 та продовжити процес напрацювання концепції змін до виборчого законодавства».