Правозахисники обговорять питання доступу до адекватного знеболення в Україні

24/01/2017 14:25

Громадська організація «Інститут правових досліджень і стратегій», яка є партнерською організацією Офісу Омбудсмана, запрошує всіх охочих долучитися до обговорення ситуації щодо доступу до адекватного знеболення в Україні.

Дискусія відбудеться 26 січня об 11:00 у м. Харкові (вул. Благовіщенська, 1, Fabrika Space).

Під час заходу будуть презентовані 10 історій важкохворих пацієнтів, зібраних в рамках проекту документування порушень права на доступ до знеболення в Україні. Всього було опитано більше 100 пацієнтів та 30 медичних працівників в 10 регіонах України.

Зокрема, під час дискусії обговорюватимуться такі питання:

1. Як змінилось законодавство щодо обігу та призначення опіоїдних анальгетиків за останні роки та які рекомендації міжнародних правозахисних організацій було виконано Урядом України?

2. Скільки пацієнтів щороку потребують знеболення та як його призначають лікарі в стаціонарі та вдома?

3. Яка ситуація з доступністю опіоїдних анальгетиків в різних регіонах України? (короткий звіт проекту документування історій пацієнтів, які потребують знеболення в Україні)

4. Права паліативних пацієнтів в Україні та світі.

У заході візьмуть участь:

1. Леся Брацюнь, радниця Міністерства охорони здоров’я України, експертка з паліативної допомоги, м. Київ.

2. Олена Темченко, заступник начальника Департаменту – начальник відділу з питань попередження неналежного поводження в діяльності установ освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення, м. Київ.

3. Андрій Роханський, лікар, директор ГО «Інститут правових досліджень і стратегій» м. Харків.

4. Людмила Андріїшин, керівниця виїзного паліативного відділення Івано-Франківського обласного Центру паліативної допомоги, головний позаштатний спеціаліст Обласного управління охорони здоров’я з паліативної допомоги в Івано-Франківській області, м. Івано-Франківськ.

5. Ксенія Шаповал, менеджерка програмної ініціативи «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження», м. Київ.

 Більше інформації за тел.: 0503250155, olgalub13@gmail.com (Ольга Луб’яна).