Право дитини на належне медичне забезпечення поновлено

22/05/2018 15:43

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини звернулася Ніна Д.,  дитина якої хворіє на цукровий діабет, з приводу незабезпечення її дитини тест-смужками до глюкометра для вимірювання рівня цукру в крові.

Жінка повідомила, що їй у вересні 2017 року було видано тест-смужки у кількості  600 штук, яких вистачило дитині лише на 4 місяці. 

Ніна Д. неодноразово зверталась до державних та місцевих органів охорони здоров’я з проханням безперебійно забезпечити її доньку важливими для здоров’я та життя виробами медичного призначення, оскільки при цукровому діабеті І типу ушкоджуються усі органи. Це ставить під загрозу здоров’я та життя дитини.

Реагуючи на звернення жінки, Уповноваженим було відкрито провадження та направлені відповідні запити до Міністерства охорони здоров’я України та управління охорони здоров’я Сумської обласної державної адміністрації з метою захисту права дитини з інвалідністю на належне медичне забезпечення.

За результатами провадження потребу дитини у тест-смужках до глюкометра для вимірювання рівня цукру в крові забезпечено до серпня 2018 року.

Питання дотримання права дітей з інвалідністю, які хворіють на цукровий діабет, на безкоштовне забезпечення виробами медичного призначення перебуває на постійному контролі Уповноваженого.