Права кримськотатарського народу мають бути обов’язково відновлені

22/12/2014 16:54

Представник Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Аксана Філіпішина взяла участь у конференції «Український шлях у забезпеченні прав кримськотатарського народу як корінного народу України», що відбулася сьогодні, 22 грудня 2014 року, в Національному університеті «Києво-Могилянська академія» і була присвячена гостро актуальним питанням дотримання прав кримськотатарського народу.

Аксана Філіпішина наголосила на принциповій позиції Уповноваженого з прав людини Валерії Лутковської, яка полягає в необхідності якнайшвидшого справедливого розв’язання проблем кримськотатарського народу у повній відповідності до норм міжнародного права, що гарантують права корінних народів та національних меншин, особливо з огляду на незаконну окупацію АР Крим.

Охарактеризувавши політику попередніх українських урядів у відновленні всього комплексу прав депортованих кримських татар як недостатньо системну та непослідовну, Аксана Філіпішина зазначила, що нові виклики зобов’язують розв’язувати вже не одну, а цілих три комплексні проблеми. Адже до необхідності законодавчого та практичного визнання прав кримськотатарського народу як корінного народу України нині додалися проблема окупації Криму та порушень прав кримських татар окупаційною владою, а також завдання, пов’язані з облаштуванням внутрішньо переміщених осіб з числа кримських татар.

«Кримських татар можна вважати особливо вразливою групою переселенців, адже для них, на додаток до всього іншого, також гостро стоїть питання збереження своєї ідентичності в іншому культурному та релігійному середовищі», – зазначила Аксана Філіпішина.

Насамкінець Представник Уповноваженого з прав людини висловила сподівання, що результати конференції сприятимуть виробленню дієвих рекомендацій щодо відновлення та дотримання прав представників кримськотатарського народу, а втілення цих рекомендацій в життя належно забезпечуватиметься органами державної влади.