Представник Уповноваженого у справах захисту прав військовослужбовців взяв участь у міжвідомчій нараді щодо військовополонених моряків

28/05/2019 18:32

Сьогодні, 28 травня, Представник Уповноваженого у справах захисту прав військовослужбовців Олег Трохименко на запрошення Міністерства оборони України взяв участь у міжвідомчій нараді посадових осіб органів державної влади. У нараді також взяв участь координатор групи адвокатів, які здійснюють захист військовополонених моряків у судах Російської Федерації Микола Полозов.

Присутніх було поінформовано про юридично-правову ситуацію щодо можливого визволення українських військових моряків внаслідок рішення Міжнародного Трибуналу з морського права (ITLOS) від 25 травня 2019 року про застосування тимчасових заходів проти Російської Федерації з вимогою негайного звільнення трьох українських військово-морських суден та двадцяти чотирьох членів їхніх екіпажів, незаконно захоплених  та утримуваних Російською Федерацією.

Представник Уповноваженого повідомив присутнім про результати квітневої поїздки родичів військовополонених, яку було організовано українським Омбудсманом Людмилою Денісовою на так званні судові засідання до Російської Федерації. Олег Трохименко також наголосив на необхідності застосування подальшої практики з координації зусиль держаних органів та громадських організацій стосовно дієвого забезпечення захисту прав військовополонених моряків.

Також учасниками наради обговорювалися питання подальшого надання як центральними органами влади так і місцевими державними адміністраціями необхідної морально-психологічної, фінансово-економічної та гуманітарної допомоги родичам військовополонених. Крім цього, учасники наради висловили вдячність та запевнення у підтримці волонтерського руху «Пам’ятай про тих, хто в полоні», та усіх небайдужих громадян, які своєю активною життєвою позицією сприяють визволенню наших бранців.

За підсумками наради було прийнято протокольне рішення щодо консолідації подальших дій усіх центральних органів виконавчої влади України, які задіяні у процесі визволення військовополонених моряків та Секретаріату Уповноваженого з метою найскорішого повернення на батьківщину українських моряків.