Результати моніторингу дотримання прав ромів в умовах карантинних заходів в селі Нерубайське Біляївського району Одеської області

01/07/2020 10:08

Регіональний представник Уповноваженого ВРУ з прав людини в Одеській області Геннадій Грозов здійснив моніторинговий візит до поселення ромів в селі Нерубайське Біляївського району Одеської області. 

Мета візиту – з’ясування становища представників ромської національної меншини в умовах поширення коронавірусної інфекції та привернення уваги органів влади до проблемних питань ромського населення, які в умовах поширення пандемії COVID-19 набули ще більшої актуальності. Під час відвідування родин ромів, спілкування із ними не проводилось через відсутність медіатора.

За інформацією працівників Нерубайської сільської ради та лікарів Біляївської ЦРЛ Одеської області, було виявлено 26 випадків захворювання на Covid – 19 серед ромів, із них 6 дітей. Загальна кількість обстежених за рекомендацією сімейного лікаря та за згодою – 80 осіб. Повторне обстеження із загальної кількості захворілих пройшли 18 осіб, з них 17 осіб одужали, 8 осіб відмовились, 1 особа потребує повторного обстеження через 14 днів і на даний час знаходиться на самоізоляції під наглядом сімейного лікаря.

Станом на 30.06.2020 року нових випадків захворювання на Covid-19 серед ромського поселення не зареєстровано. Під  час дії на території України карантинних заходів фактів домашнього насильства серед ромського поселення на території Нерубайської сільської ради не зафіксовано, випадків примусового переміщення ромів не встановлено.

Під час дії карантинних заходів органами влади та місцевого самоврядування надавалась гуманітарна допомога ромам у вигляді продуктів харчування, засобів гігієни та засобів індивідуального захисту.

Також органами місцевого самоврядування проводилися заходи з дезінфекції, домівок приватного сектору, в тому числі компактного проживання ромського населення.

За результатами моніторингового візиту буде підготовлено звіт та спрямовано акти реагування до органів влади та місцевого самоврядування.