Монітори перевірили дотримання прав прикордонників Херсонщини

18/06/2019 10:33

З метою здійснення парламентського контролю за додержанням конституційних прав і свобод людини і громадянина робочою групою Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини здійснено моніторинговий візит до Азово-Чорноморського регіонального управління та Херсонського прикордонного загону Державної прикордонної служби України.

Під час візиту проведено зустрічі з керівництвом та особовим складом Регіонального управління і прикордонного загону; перевірено стан доведення до прикордонників належних видів забезпечення, умови несення ними служби, зокрема, і на контрольних пунктах в’їзду-виїзду «Чаплинка» та «Каланчак» на адміністративній межі з тимчасово окупованою територією України АР Крим.

Як показала перевірка, командуванням приділяється постійна увага питанням всебічного забезпечення підлеглого особового складу, створенню належних умов несення ним служби, облаштуванню побуту та відпочинку прикордонників: службові приміщення регіонального управління, прикордонного загону та його структурних підрозділів приведені в належний вигляд, обладнано та введено в експлуатацію приміщення їдальні, місця несення служби черговими змінами і їх відпочинку, приміщення для зібрань особового складу та проведення службових нарад. Особовий склад цих органів Держприкордонслужби забезпечено сучасною комп’ютерною технікою. Проведено тендер на будівництво неподалік з Херсоном 36-ти квартирного будинку для прикордонників; завершуються роботи з оформлення документації на будівництво ще одного 96-ти квартирного будинку безпосередньо на території міста, введення яких дозволить зняти проблему з забезпеченням військовослужбовців житлом.

Водночас потребують вирішення та взяті на контроль питання погашення заборгованості з виплати військовослужбовцям регіонального управління індексації грошового забезпечення, а також грошової допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально – побутових питань особовому складу як регіонального управління, так і прикордонного загону, яка склалася впродовж 2019 року. Через відсутність кваліфікованих кадрів та недосконалість штату медичної служби частини  (50% посад медичного складу не укомплектовані, відсутній лікар-стоматолог, за наявності в загоні солдатів-строковиків – відсутній лазарет тощо) потребують нагального вирішення та вдосконалення питання отримання особовим складом медичної допомоги.

Гостро стоїть і проблема з забезпеченням прикордонників путівками для відпочинку та санаторно-курортного лікування. Так, незважаючи на наявність у штаті Держприкордонслужби 3-х санаторіїв, регіональному управлінню, для забезпечення потреб особового складу, ветеранів служби та членів їх сімей, було виділено 5 путівок. Хоча слід зазначити, що лише один заїзд до прикордонного санаторію «Аркадія» (м. Одеса) на 12 діб охоплює біля 200 осіб, що викликає здивування та нерозуміння особового складу.

Залишається і проблема з забезпеченням військовослужбовців-жінок елементами форменого обмундирування малих розмірів. При цьому проблема загострюється відсутністю у загоні майстерні, де це обмундирування можна було б підігнати під зріст та розміри тіла.

Ряд порушених під час візиту питань також стосувались недотримання банківськими установами вимог закону щодо порядку кредитування військовослужбовців під час дії особливого періоду, а також питань оплати вартості житла військовослужбовцям і членам їх сімей, віднесеним до категорії переміщених осіб. Ці питання також взяті на контроль.