Працівники Офісів Омбудсманів Польщі та України обмінялися досвідом

14/04/2015 10:58

Для ознайомлення з роботою Офісу Омбудсмана з прав дитини у Польщі відбулася робоча поїздка Представника Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Аксани Філіпішиної до Республіки Польща.

Під час зустрічей з представниками Сейму, Міністром освіти, Міністром соціальної політики Польщі обговорювалися питання підвищення ефективності системи захисту прав дітей та роль омбудсманів у цьому процесі.

Окрема увага була зосереджена на питаннях забезпечення прав дітей під час вирішення спорів між батьками, зокрема щодо участі у вихованні дитини, визначенні місця її проживання з одним із батьків.

Відбувся обмін досвідом з питань захисту прав дитини від жорстокого поводження та насильства, а також практики  врахування думки дитини під час вирішення питань, які стосуються безпосередньо дитини.

Особливу увагу було приділено обговоренню питання реалізації права дитини, позбавленої батьківського піклування, на виховання в сім’ї з огляду на форми влаштування, які існують в обох країнах.