Працівник Секретаріату Уповноваженого взяв участь в обговоренні актуальних питання імплементації змін до законодавства щодо запобігання корупції

21/02/2020 12:29

Заступник начальника управління – начальник відділу з дотримання права на доступ до публічної інформації Управління моніторингу прав на звернення та інформацію Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини Олексій Кабанов взяв участь у круглому столі «Актуальні питання імплементації змін до Закону України «Про запобігання корупції», організованому проектом «Підтримка запобігання корупції та проведення розслідувань шляхом залучення громадськості на місцевому рівні» (WikiInvestigation).

У заході також взяли участь представники Міністерства внутрішніх справ, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Координаційного центру з надання правової допомоги, міжнародних організацій, експерти та науковці.

Учасники круглого столу обговорили актуальні питання імплементації та застосування Закону України «Про внесення змін до закону України «Про запобігання корупції» щодо викривачів корупції», який набув чинності 1 січня 2020 року.

Ключовою проблемою залишається відсутність надійного інструменту захисту викривачів та недосконалість законодавства, пов’язаного з порядком розгляду таких повідомлень.

Представники Координаційного центру з надання правової допомоги наголосили на проблемі ідентифікації особи саме як викривача та відсутності окремого порядку.

Начальник відділу з дотримання права на доступ до публічної інформації Управління моніторингу прав на звернення та інформацію Секретаріату Уповноваженого наголосив на важливості удосконалення механізму захисту викривача суспільно-необхідної інформації (стаття 11 Закону України «Про доступ до публічної інформації»).

«Інформація, яку оприлюднюють працівники органів державної влади та місцевого самоврядування, без відповідного дозволу на те вищих посадових осіб, часто стає основою антикорупційних розслідувань», - зазначив Олексій Кабанов.