Працівник Секретаріату Уповноваженого взяв участь у експертному круглому столі щодо пошуку ефективних інструментів для боротьби з інформаційним безладдям

07/02/2020 16:54

Сьогодні заступник начальник управління – начальник відділу з дотримання права на доступ до публічної інформації Управління моніторингу прав на звернення та інформацію Секретаріату Уповноваженого Олексій Кабанов взяв участь у експертному круглому столі «Пошук ефективних інструментів для боротьби з інформаційним безладдям», який проводився Міністерством культури, молоді та спорту України спільно з проектом «Європейській Союз та Рада Європи працюють разом для підтримки свободи медіа в Україні».

Під час експертної дискусії обговорено міжнародні зобов’язання України із захисту свободи слова та досвід боротьби з дезінформацією, Національні інструменти регулювання відповідальності за порушення у сфері інформації.

Основну увагу під час обговорення приділено проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення національної інформаційної безпеки та права на доступ до достовірної інформації», так званому «законі про боротьбу з дезінформацією».

Більшість присутніх експертів виступила із застереженням щодо формування інструменту моніторингу контенту в медіа, який пропонує вказаний законопроект, оскільки це може суттєво вплинути на свободу поглядів та вираження думок. При цьому, Міністр культури, молоді та спорту України Володимир Бородянський наголосив, що наразі законопроект проходить лише громадське обговорення.

У заході взяли участь представники державних органів, міжнародних організацій, громадських організацій, медійна спільнота, науковці, а також незалежні експерти в сфері медіа.