Результати моніторингового візиту до управління праці та соцзахисту населення Новокаховської міськради на Херсонщині

08/05/2019 16:30

Представник Уповноваженого із дотримання прав жителів Автономної Республіки Крим і м. Севастополь Ісмаїл Халіков та завідувач сектору регіонального представництва в АР Крим та м. Севастополі Февзі Каракаш здійснили моніторинговий візит до управління праці та соціального захисту населення Новокаховської міської ради в Херсонській області.

Метою візиту була перевірка дотримання конституційних прав громадян України з АР Крим та м. Севастополя, внутрішньо переміщених осіб з їх числа на соціальний захист та охорону здоров'я.

Встановлено, що на обліку як ВПО перебувають 90 жителів Криму, з них 21дитина. Грошову допомогу отримують 18 осіб.

Також встановлено, що співробітниками управління досі проводяться перевірки та складаються акти обстеження умов проживання внутрішньо переміщених осіб, що є порушенням постанови Верховного Суду України, яка вступила в силу 20 грудня 2018 року. Регіональне представництво в АР Крим та м. Севастополі раніше надсилало на адреси всіх обласних управлінь соціального захисту відповідні листи з рекомендаціями дотримання вимог чинного законодавства та з метою недопущення порушення прав ВПО.

На офіційному сайті відсутні основні закони і нормативно-правові акти, що стосуються ВПО. Також там розміщена неактуальна для внутрішньо переміщених осіб інформація.

В самому приміщенні відсутні інформаційні стенди з актуальною інформацією для переселенців. Крім цього, відсутня кнопка виклику для маломобільних груп населення.

Докладний звіт за результатами перевірки та рекомендації щодо усунення недоліків будуть направлені на адресу Новокаховської міської ради.