Потребують негайного вирішення проблеми громадян, які проживають в населених пунктах, розташованих поблизу лінії зіткнення в Донецькій та Луганській областях

29/07/2019 17:00

Завершився моніторинговий візит до Донецької та Луганської областей представника Уповноваженого з дотримання рівних прав і свобод Лідії Козуб, що здійснювався з 23 по 26 липня на виконання доручення Уповноваженого.

Метою візиту була перевірка дотримання прав громадян при перетині контрольних пунктів в’їзду-виїзду на/з тимчасово окупованих територій (КПВВ) та громадян, які проживають на лінії зіткнення.

Під час візиту було відвідано КПВВ: «Золоте», «Станиця Луганська», «Майорське» «Мар’їнка», «Новотроїцьке» та «Гнутове».

Також Лідія Козуб поспілкувалась з керівниками військово-цивільних адміністрацій міста Мар’їнка та села Побєда, міста Золоте та села Катеринівка, представниками Павлопільської сільської та Новотроїцької, Толоківської, Сартанської селищних рад.

Не зважаючи на значне поліпшення ситуації щодо облаштування КПВВ та відсутність скарг громадян, які їх перетинають, результати моніторингу свідчать про ряд існуючих проблем.

Зокрема, 
до цього часу не вирішеним залишається питання щодо суб’єктності КПВВ та його підпорядкування; існує необхідність облаштування поблизу КПВВ аптек та комунальних торгівельних точок з товарами широкого вжитку; потребує вирішення питання нелегальних перевізників тощо.

Значно складніша ситуація щодо дотримання прав та інтересів громадян, які проживають на лінії зіткнення.

Керівники територіальних громад скаржаться на відсутність державної підтримки осіб, які втратили майно внаслідок воєнних дій, або майно  яких пошкоджене.

Відсутня також підтримка сімей, члени яких загинули, або отримали тяжкі поранення.

До цього часу не вирішено питання щодо статусу населення, яке проживає поблизу бойових дій та статусу працівників військово-цивільних адміністрацій.

Існує також проблема в установленні місцезнаходження дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебували в прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу та під опікою/піклуванням, та які разом зі своїми опікунами залишились та непідконтрольній території.

За результатами моніторингового візиту буде направлено листи реагування на відповідні органи влади.