Порушення права на свободу та особисту недоторканність: результати моніторингового візиту до поліції міста Канева

19/07/2019 15:08

Співробітники Департаменту реалізації національного превентивного механізму Офісу Омбудсмана, регіональний представник Уповноваженого в Черкаській області та монітори НПМ здійснили візит до Канівського відділення поліції Золотоніського відділу поліції ГУНП в Черкаській області.

Під час моніторингового візиту встановлено випадок порушення права громадянина на свободу та особисту недоторканність. Зокрема, протокол про затримання особи за підозрою у вчиненні злочину був складений через 5 годин після фактичного затримання. При цьому, питною водою та необхідним харчуванням указана особа та інші затримані забезпечені не були.

Мають місце порушення права на захист затриманих осіб. У регіональний центр з надання безоплатної правової допомоги негайно не повідомляється про їх затримання, як наслідок - адвокати до поліції прибувають невчасно.

Через відсутність спеціально обладнаної кімнати неможливе проведення конфіденційних побачень затриманих осіб із захисниками. У відділенні поліції також відсутня кімната для проведення слідчих дій, тому процесуальні дії із затриманими проводяться в службових кабінетах співробітників поліції.

На час візиту на дверях окремих службових кабінетів були відсутні номери та таблички із зазначенням посад і прізвищ працівників. Через це, в разі потреби, неможливо встановити у яких саме службових приміщеннях перебували затримані чи доставлені особи, які скаржаться на неналежне з ними поводження з боку працівників поліції.

Звіт за результатами візиту буде надіслано до Міністерства внутрішніх справ України.

Звіт за результатами візиту