Представник Уповноваженого долучилася до проведення фестивалю творчості осіб з інвалідністю «Політ з одним крилом»

13/06/2019 10:50

Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у західних областях Світлана Семчишин стала членом журі фестивалю творчості осіб з інвалідністю «Політ з одним крилом», який відбувся у Новояворівську на Львівщині.

Учасники продемонстрували свої таланти у вокальній, хореографічній номінаціях, а також декоративно-прикладному мистецтві та прозі. Також діти та дорослі підготували концерт художньої самодіяльності.

Світлани Семчишин наголосила, що фестиваль «Політ з одним крилом» має велике значення у процесі адаптації осіб з інвалідністю у суспільстві. Оскільки у великих містах, обласних центрах людям з інвалідністю набагато легше проявити себе, знайти роботу та власне місце у житті. Тоді як у маленьких містечках таких можливостей набагато менше.

Але, за словами Представника Уповноваженого, найважливіше у проведенні такого заходу, це подолання стереотипів суспільства щодо людей з інвалідністю.

«Цей фестиваль демонструє, що усі люди, незалежно від фізичних особливостей, обдаровані та творчі, мають власні таланти, тому потрібно найперше підтримувати їхній розвиток. Люди з інвалідністю становлять вагому частину українського суспільства, його творчого та інтелектуального потенціалу. Тому їхня участі у громадському і культурному житті, створення для них можливостей мистецької та інтелектуальної творчості, доступу до надбань культури і мистецтва  є важливою складовою успішного розвитку всього українського суспільства», - зазначила Світлана Семчишин.