В Офісі Омбудсмана відбулось засідання Координаційної ради з питань дотримання прав дитини та сім’ї

12/09/2019 16:59

Сьогодні у Секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини відбулось чергове засідання Координаційної ради з питань дотримання прав дитини та сім’ї. У засіданні взяли участь представники центральних органів виконавчої влади, міжнародних та національних громадських організації.

До порядку денного були включені два питання: про стан запровадження інклюзивної освіти та про ситуацію щодо мінної безпеки дітей.

При обговоренні питання щодо стану запровадження інклюзивної освіти голова Координаційної ради Аксана Філіпішина відзначила позитивні тенденції в даному напрямку: щорічне зростання фінансування на впровадження інклюзивної освіти, зростання кількості дітей з особливими освітніми потребами, що навчаються у загальноосвітніх школах та дошкільних закладах, створення мережі інклюзивно-ресурсних центрів, які мають забезпечувати проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини за новими підходами.

Також було наголошено і на прогалинах у впровадженні інклюзивної освіти:
- недостатня підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації фахівців для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами;
- проблема доступності дітей з особливими освітніми потребами до шкіл та інших закладів освіти.
- необхідність формування у батьківської спільноти, педагогічних працівників та учнів толерантності в шкільному середовищі та інших.

Члени Координаційної ради також акцентували увагу на відсутності відповідних статистичних даних дітей з особливими освітніми потребами, відсутності розуміння на місцях про функції інклюзивно-ресурсних центрів, необхідності врахування освітніх потреб дітей із числа вимушено переміщених осіб, дітей в конфлікті з законом, дітей-біженців, дітей-ромів та інших, які мають освітні потреби, важливості взаємодії між МОЗ, МОН, Мінсоцполітики в питаннях інклюзії.

Другим питанням Координаційна рада розглянула стан виконання міністерствами рекомендацій, наданих за підсумкам дослідження «Оцінка потреб дітей, що постраждали від мін або вибухонебезпечних залишків війни», організованого Представництвом Дитячого фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та Представництвом Данської Ради у справах біженців в Україні, Данською групою з розмінування.

Членам Координаційної ради була представлена інформація міністерств щодо опрацювання рекомендацій, які зорієнтовані на забезпеченні збору статистичних даних, невідкладній та подальшій медичній допомозі, забезпеченні реабілітації та удосконаленні законодавства.