Перевірено стан дотримання органами влади Запорізької області конституційних прав громадян у сфері праці

27/06/2019 17:03

Співробітниками Департаменту моніторингу соціальних прав Секретаріату Уповноваженого з прав людини здійснено моніторинговий візит до Департаменту соціального захисту населення Запорізької обласної державної адміністрації та Управління з питань праці Запорізької міської ради.

У ході моніторингу перевірено питання виконання зазначеними органами повноважень у сфері праці, заробітної плати та зайнятості населення.

Встановлено, що у регіоні створені відповідні обласна та територіальні комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

На засіданнях комісій регулярно розглядаються питання не лише щодо стану погашення заборгованості із зарплати працівникам підприємств області, а й стосовно погашення боргів з обов’язкових платежів до Пенсійного фонду України та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Позитивом є те, що працівникам ПАТ «Запоріжжяобленерго», яке тривалий час в області було лідером по заборгованості із заробітної плати, протягом квітня-травня 2019 року було у повному обсязі виплачено заборговану заробітну плату.

Водночас питання погашення заборгованості в області залишається актуальним. Так, станом на 1 червня 2019 року підприємства, установи, організації області заборгували своїм працівникам 94,7 млн. грн., з яких 49,9 млн. грн. припадає на приватні підприємства, 37,8 млн. грн. - на державні та 6,9 млн. грн. - на комунальні.

В частині виконання органами місцевого самоврядування повноважень у сфері державного контролю за додержанням законодавства про працю встановлено, що процес введення посад інспекторів праці (на яких покладено функцію здійснення такого контролю) гальмується об’єднаними територіальними громадами, так із 53 ОТГ області інспектори праці є лише у 12.

Питання дотримання права громадян на працю перебуває на контролі Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.