Парламентський Комітет не підтримав заяву Верховної Ради про засудження РФ у зв'язку із затриманням Співробітника Секретаріату Ігоря Мазура на вимогу Інтерполу

11/12/2019 18:00

Співробітник Секретаріату Уповноваженої Верховної Ради України з прав людини Ігор Мазур взяв участь у засіданні Комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва.

Члени комітету не підтримали проект постанови №2510 «Про заяву Верховної Ради щодо порушення Російською Федерацією Статуту Міжнародної організації кримінальної поліції Інтерполу та використання Міжнародної організації кримінальної поліції Інтерполу з метою створення тиску в умовах збройної агресії проти України».

За словами автора проекту постанови Соломії Бобровської, фактично цим рішенням Комітет відмовився реагувати на протиправні дії Російської Федерації, яка використовує Інтерпол для тиску на громадян України.

Вона наголосила, що буде продовжувати вимагати від Верховної Ради України реакції на використання Росією процедур Інтерполу, яке стало особливо очевидним під час затримання Ігоря Мазура, і яке раніше зачіпало наших воїнів, політиків, представників Меджлісу кримськотатарського народу.

У свою чергу співробітник Секретаріату Уповноваженої Верховної Ради України з прав людини Ігор Мазур, який на собі відчув, як російські спецслужби борються з своїми політичними противниками і учасниками бойових дій на сході України наголосив, що треба шукати механізми захисту наших громадян, які виїжджають за кордон.

Він додав, що Уповноважений ВРУ Людмила Денісова ініціює створення робочої групи з представників МЗС та МВС для координації дій і запобігання арештів наших громадян за кордоном на вимогу Російської Федерації.