Підопічним і працівникам Чернігівського геріатричного пансіонату роз’яснили виборчі права

19/07/2019 13:09

Регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області Алла Лепеха провела освітній захід щодо виборчих прав у Чернігівському геріатричному пансіонаті.

Підопічним та працівникам Чернігівського геріатричного пансіонату роз’яснено права виборців, механізми реалізації виборчого права, положення Закону України «Про вибори народних депутатів України», способи поновлення порушених прав виборців, правила голосування під час позачергових виборів народних депутатів 21 липня 2019 року.

Алла Лепеха розповіла про процедуру звернення до Уповноваженого ВРУ з прав людини Людмили Денісової у разі порушення виборчих прав шляхом заповнення електронного звернення на сайті Секретаріату Уповноваженого. Також регіональний координатор поінформувала присутніх про роботу гарячої лінії та номер телефону, на який потрібно дзвонити у разі порушення під час голосування.

Присутнім було роздано інформаційні плакати з відповідними посиланнями на телефони та електронне звернення.

Після завершення освітнього заходу розпочав роботу мобільний консультативний пункт, де підопічним надавалась необхідна правова допомога та роз’яснювались їхні права. За юридичною допомогою звернулись сім осіб, які отримали правові консультації.