Під час візиту до Фонду держмайна України перевірено стан дотримання конституційних прав працівників підприємств, що перебувають в управлінні Фонду, на працю та соціальний захист

31/10/2019 11:53

Співробітниками Департаменту моніторингу соціальних прав Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини спільно з представником Пенсійного фонду України здійснено моніторинговий візит до Фонду державного майна України.

Під час моніторингу досліджувалося питання дотримання конституційних прав працівників підприємств, що перебувають в управлінні Фонду державного майна України та його регіональних відділень, на своєчасне отримання винагороди за працю, а також на пенсійне забезпечення внаслідок несплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Встановлено, що питання погашення заборгованості із заробітної плати перед працівниками підприємств, що перебувають в управлінні Фонду державного майна України та його регіональних відділень та з єдиного соціального внеску регулярно розглядаються на засіданнях відповідних Тимчасових комісій з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошових виплат), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат Фонду та його регіональних відділень.

Ураховуючи, що передані до сфери управління Фонду підприємства, як правило, мають незадовільний фінансово-економічний стан, а Фонд безпосередньо не має бюджетних кошів для підтримки таких підприємств, питання погашення заборгованості із заробітної плати та єдиного соціального внеску на них залишається вкрай актуальним.

Так, станом на 01.10.2019 заборгованість із заробітної плати мали 9 державних підприємств та 22 господарських товариства, які перебувають у сфері управління Фонду та його регіональних відділень, на загальну суму, відповідно 13 164,2 тис грн. та 43 793 тис грн.

За результатами моніторингового візиту до Фонду державного майна України будуть направлені відповідні акти реагування.

Питання дотримання конституційного права громадян на своєчасне отримання заробітної плати перебуває на контролі Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.