Результати моніторингу дотримання протиепідемічних заходів у Бахмутському психоневрологічному інтернаті Донецької області

22/05/2020 20:12

Моніторинговою групою Управління регіонального представництва в Донецькій та Луганській областях Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України у складі головного спеціаліста Олександра Дубіни та головного спеціаліста Олександра Дворніка здійснено моніторинговий візит до Бахмутського психоневрологічного інтернату Донецької області.

Під час візиту членами моніторингової групи з’ясовано, що на виконання наказу директора Департаменту Донецької обласної державної адміністрації адміністрацією установи розроблений План заходів  щодо протидії занесенню та поширенню короновірусної хвороби, при вході до закладу розміщена інформація, щодо введення карантину та карантинних заходів для відвідувачів та персоналу. Здійснюється контроль за дотриманням маскового режиму.

У закладі забезпечено інструктаж та навчання працівників, щодо дотримання санітарно-гігієнічних норм і правил запобігання зараженню інфекцією. Персонал закладу забезпечений засобами індивідуального захисту (масками та рукавичками). Також засобами індивідуального захисту забезпечено пацієнтів.

Заклад забезпечено дезінфекційними засобами відповідно до потреби. Медична частина забезпечена необхідними ліками, дезінфікуючими та антисептичними засобами. Щоденний температурний скринінг проводиться за допомогою 2-х безконтактних термометрів (зранку та увечері). Також проводиться посилений моніторинг стану здоров’я підопічних.

Разом з тим, під час моніторингового візиту було виявлено ряд недоліків, які можуть вплинути на стан поширення коронавірусної хвороби COVID-19, пан заходів  щодо протидії занесенню та поширенню короновірусної хвороби (Covid 19), який складається всього з 11 пунктів та не в повній мірі відображає проведення всіх необхідних заходів з протидії поширенню короновірусної хвороби, внаслідок чого моніторинговою групою під час візиту виявлена низка порушень додержання протиепідемічного стану.

На неналежному рівні організовано карантинні заходи, а саме:

у деяких приміщеннях відсутній дезкилимок. Відсутній алгоритм дій працівників установи та закладів охорони здоров’я стосовно госпіталізації до лікарняних закладів підопічних, особливо осіб, які страждають на психічні розлади та які мають підозру на захворювання коронавірусною інфекцією COVID-19.Персонал установи, не в повній мірі використовує наявні засоби індивідуального захисту, а саме захисні рукавички. Відсутні підготовлені приміщення (палати, відділення) для тимчасової ізоляції та надання медичної допомоги особам з підозрою на коронавірус COVID-19.Відсутність швидких тестів на грип А та В, швидких тестів на SARS-CoV (IgG,IgM ). Відсутність витратних  матеріалів для відбору проб для проведення  лабораторних досліджень.

На дотримуються вимоги щодо періодичності проведення дезінфекційної обробки приміщень, відсутній графік обробки та провітрювання приміщень. У штаті відсутні епідеміологи та інфекціоністи. Штатним розкладом передбачено посади трьох лікарів, однак фактично лікарі в установі відсутні. Працівники установи, що контактують із підопічними, не в повній мірі дотримуються вимог щодо зміни одягу та взуття.

Порушується право підопічних на зв’язок із зовнішнім світом (телефонні розмови та скайп-зв’язок з близькими особами не забезпечується через відсутність мережі Інтернет та телефони). Було виявлено, що в установі на період карантину не здійснюється приймання передач та заборонені побачення з родичами.

За результатами візиту надано рекомендації керівництву закладу. Детальний звіт буде направлено до зацікавлених відомств для негайного реагування та виконання наданих рекомендацій.